Orange

Kvadrat metervara

Rutig matta för hallen som kommer på metervara i bredden 80 cm, du bestämmer längden. Matta som passar utmärkt till en färglös hall, Kvadrat livar verkligen upp hemmet.

Välj en färg

Välj bredd

Längd

Ange längden du önskar, i centimeter

cm

Sydda kanter

Vill du att vi syr / langetterar kortsidorna på mattan?

Att betala: -

Beskrivning

Kvadrat är en gångmatta på metervara som passar utmärkt till hallen då den är gummerad och endast runt 6 mm tjock vilket gör att dörrar som går inåt i hallen går över mattan.

Denna rutiga gångmatta passar utmärkt till dig som har ett trägolv och vita väggar i hallen och vill sätta lite färg eller form på rummet.

Kvadrat kommer i bredden 80 cm och du väljer själv längden, sedan langetterar vi kortsidorna på mattan.

Mattans speciella egenskaper

  • Måttbeställd
  • Rutig
  • Gummerad undersida
  • Halksäker
  • Lättstädad
  • Slät ovansida
  • Tunn
  • Öglad lugg
Rum där mattan passar: Hall
Matta från: InHouse Group
Tvättråd:  Dammsug mattan regelbundet, ta ut och skaka mattan vid behov. Fläckar tas bort med en fuktig trasa och milt rengöringsmedel.
Material:  Polyamid, undersida i gummi
Totalhöjd:  6 mm
Tillverkningssätt:  Maskinvävd

Andra populära Mattor på metervara

Fina mattor och fantastisk personal.

Agneta

Ägaren till butiken är en mycket trevlig och erfaren person. Han hjälpte oss att välja de mattor vi behövde, till bra priser och utmärkt kvalitet på varorna.

Reem